Pruszcz Gdański kontakt
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI - 30.04.2012

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI
z dnia 30 kwietnia 2012r.

Działając na podstawie art. 9 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym  i innych środkach komunikowania się ( Dz. U. Nr 209, poz. 1243 ) Wójt Gminy Pruszcz Gdański podaje informację o udostępnieniu usługi pozwalającej na komunikowanie się przez osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się.

Osobom mającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagającym  wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej przy załatwianiu spraw w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański, zapewnia się dostęp do usługi pozwalającej na komunikowanie się poprzez:
- korzystanie z poczty elektronicznej,
- przesyłanie faksów,
- komunikację audiowizualną ( usługa tłumacza języka migowego)

Świadczenie usługi tłumacza języka migowego jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016).

Osoby uprawnione proszone są o zgłaszanie chęci skorzystania ze świadczenia co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, (z wyłączeniem sytuacji nagłych) w jednej z form:
1. do Sekretariatu Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 30,
2.  telefonicznie pod nr: 58 692-94-21,