Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI - 30.04.2012


KOMUNIKAT WÓJTA GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI
z dnia 30 kwietnia 2012r.


Działając na podstawie art. 9 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym  i innych środkach komunikowania się ( Dz. U. Nr 209, poz. 1243 ) Wójt Gminy Pruszcz Gdański podaje informację o udostępnieniu usługi pozwalającej na komunikowanie się przez osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się.

Osobom mającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagającym  wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej przy załatwianiu spraw w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański, zapewnia się dostęp do usługi pozwalającej na komunikowanie się poprzez:
- korzystanie z poczty elektronicznej,
- przesyłanie faksów,
- komunikację audiowizualną ( usługa tłumacza języka migowego)

Świadczenie usługi tłumacza języka migowego jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016).

Osoby uprawnione proszone są o zgłaszanie chęci skorzystania ze świadczenia co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, (z wyłączeniem sytuacji nagłych) w jednej z form:
1. do Sekretariatu Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 30,
2.  telefonicznie pod nr: 58 692-94-21,
3. faxem: 58 682 27 14,
4. elektronicznie na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                                      WÓJT

                                                        Magdalena Kołodziejczak

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich